Gdzie szukać pomocy psychologa?

Zdrowie psychiczne to element na który nie zawsze zwracamy uwagę. Dolegliwości tego typu zazwyczaj są lekceważone lub nie przywiązujemy do nich większej wagi. Tymczasem mogą one stanowić przyczynę poważnych problemów zarówno psychicznych jak i fizycznych. Warto więc skupić się na nich i gdy zajdzie taka potrzeba poszukać odpowiedniego wsparcia i pomocy.

Polecane porady psychologiczne z Poznania

psycholog terapia poznańNajwłaściwszą pomoc i opiekę znajdziemy w gabinetach psychologicznych. Wystarczy znaleźć adres za pomocą przeglądarki internetowej i umówić się na konsultację. Nie musimy posiadać żadnych dokumentów a ni skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Diagnoza zostanie postawiona na podstawie obserwacji, wywiadu oraz wykonanych testów. Następnie zostaniemy zakwalifikowani do odpowiedniego rodzaju terapii. Ich ilość oraz częstotliwość i przebieg uzależnione będą od schorzenia, stanu zdrowia oraz nastawienia pacjenta. Spotkania mogą mieć charakter indywidualny lub grupowy, wszystko zależy od decyzji specjalisty. Jeśli borykamy się z jakimś problemem pomóc może nam psycholog terapia Poznań to miasto w którym znajdziemy dobrego specjalistę. Zapewni on kompleksową opiekę zarówno nam jak i naszym bliskim gdy zajdzie taka potrzeba. Skuteczność terapii uzależniona będzie od zaangażowania, szczerości oraz współpracy pomiędzy pacjentem oraz terapeutą. W efekcie pacjent nauczy się radzić sobie z problemami co w istotny sposób wpłynie na komfort jego życia.

Terapia psychologiczna pozwoli zmienić nastawienie oraz sposób myślenia i zachowania. Nauczy kontrolować reakcje na różne sytuacje i w odpowiedni sposób wyrażać emocje. Jej celem jest dotarcie do źródła problemu, przeanalizowanie go i podjęcie racjonalnych decyzji i zachowań z nim związanych. W ten sposób poprawimy swoje relacje z otoczeniem.

Scroll to Top