Gdzie sprawdzą się tabliczki metalowe?

Metal to materiał niezwykle trwały. Oczywiście występuje w wielu odmianach. Jedne stopy są bardziej trwałe i twarde, inne są bardziej plastyczne i łatwo jest je uszkodzić. Puszkę aluminiową można zgnieść dłonią, ale stalowego pręta nikt nie zegnie bez pomocy odpowiednich narzędzi. Dlatego też z metalu wytwarza się wiele różnych rzeczy. Od elementów budowlanych, kończąc na dekoracjach.

Metalowe tabliczki z nazwą firmy

tabliczka metalowaZ metalu wyrabia się także tabliczki, mające wielorakie przeznaczenie. Tabliczka metalowa jest idealna dla prawników, czy lekarzy. Na tabliczce mogą zażyczyć sobie grawer z własnym imieniem i nazwiskiem lub nazwą firmy oraz tym co robią, na przykład: Jan Kowalski, lekarz. Taka tabliczka będzie zamocowana na drzwiach do gabinetu, można ją też umieścić przy domofonie, jeśli w budynku znajduje się wiele firm. Wtedy warto dopisać też numer pomieszczenia w którym znajduje się firma. Ułatwi to każdemu trafienie tam. Tabliczka metalowa jest bardzo estetyczna. Gładka powierzchnia metalu jest lekko błyszcząca, a grawer widoczny. Nie jest to delikatne szkło, tania plexi, czy naklejka, która szybko wyblaknie. Metalowe tabliczki stawiane są również na biurkach ważnych dyrektorów i menadżerów wysokiego szczebla. Z metalu wyrabia się też tabliczki ostrzegawcze. W windach wiszą tabliczki informujące o dopuszczalnym udźwigu. Małe metalowe oznaczenia znajdziemy w szatniach. Tam nad wieszakami znajdziemy przymocowane na stałe tabliczki, natomiast gość odwieszający kurtkę dostaje metalową przywieszkę. Z metalu robi się tabliczki znamionowe. To specjalistyczne tabliczki montowane na maszynach i urządzeniach. Na nich graweruje się dane techniczne urządzeń oraz ich nazwy czy numery fabryczne. Taka tabliczka jest wymagana w wielu wypadkach, a jej brak grozi karą finansową dla producenta. Tabliczki znamionowe są małe i dosyć tanie. Ich zamówienie w dużej ilości jest zatem niedrogie.

Metal jest dobrym materiałem na tabliczki, ponieważ nie niszczy się. Jest odporny na działanie wody, kwasów, jak i na uderzenia, czy na zadrapania. Tworzenie z niego tabliczek jest zatem doskonałym pomysłem, który powinien być często wykorzystywany. Sprawdzona firma wykona tabliczki grawerowane w krótkim czasie i zgodnie ze wszystkimi wytycznymi klienta.

Scroll to Top