Gdzie przydają się uszczelki szczotkowe?

Często zdarza się, że nasze drzwi nie są do końca szczelne, więc chcemy ograniczyć straty ciepła i zabezpieczyć przestrzenie przed napływem pyłu i kurzu. Zamiast wymiany drzwi można zainwestować w funkcjonalny i elastyczny system osłonowy. Dzięki uszczelkom szczotkowym można skutecznie ochronić przed napływem powietrza przez szczeliny wszelkiego rodzaju bramy, ogrodzenia czy kasety rolet zewnętrznych. 

Czym charakteryzują się uszczelki szczotkowe?

uszczelnienie szczotkoweListwy szczotkowe z włosiem nylonowych umożliwiają doskonałą ochronę przeciwwiatrową i przeciwatmosferyczną. Montaż uszczelnień najczęściej wykonuje się przy pomocy wkrętów lub nitów. Często przy progu drzwi czy bram znaleźć można choćby niewielką szparę, która nie jest pożądana w przypadku sprawnej wentylacji. Mieszkańcy są narażeni na napływ chłodu i większe przenikanie hałasu, pyłów czy wilgoci. Uszczelnienie przestrzeni pozwoli na ograniczenie przeciągów i poprawę komfortu cieplnego. Uszczelnienie szczotkowe to doskonałe rozwiązanie na szybkie i nieinwazyjne zamknięcie przepływu powietrza w funkcjonalny sposób. Ponadto system szczotkowy nie powoduje zarysowań ani uszkodzeń posadzki. Nawet jeśli drzwi się obniżą, uszczelka szczotkowa dostosuje się do nowej wysokości. Instalacja jest prosta i szybka, a narzędzia, które będą przydatne to piłka do metalu, ściereczka i cążki boczne. Szczotki listwowe można znaleźć w wielu wariantach różniących się liczbą profili standardowych, długością czy wysokością włosia. Do innych przykładów ich zastosowań należą: uszczelnianie drzwi przesuwnych, stabilizowanie moskitier, osłona przed rozbryzgiem, uszczelnianie zasuw podredlerowych i doszczelnianie bram garażowych. 

Dzięki systemom szczotkowym zyskujemy możliwość szybkiego i taniego usunięcia zbędnych przestrzeni, szpar, otworów czy prześwitów w skuteczny i praktyczny sposób. Im wyższe włosie w szczotce, tym większe możliwości zastosowań. Uszczelki tego typu stanowią również doskonałą barierę mechaniczną przed napływem liści, piasku, kurzu, pyłów czy owadów.