Gdzie można tanio wymienić szybkę w telefonie?

Od ponad dekady korzystamy z nowoczesnych telefonów, które nazywamy smartfonami. Są to urządzenia, które swoją funkcjonalnością daleko wykraczają poza zwykłe telefonowanie i wysyłanie wiadomości sms. Z całą pewnością można stwierdzić, że urządzenia te zastępują nam zarówno komputery jak i aparaty fotograficzne. A co zrobić, jeśli przez przypadek doprowadzimy do rozbicia ekranu wyświetlacza? Możemy go całkiem niedrogo wymienić na zupełnie nowy.

Ile kosztuje wymienienie wyświetlacza?

tania wymiana szybki w telefonie w krakowieJak się okazuje wszelkie usługi serwisowe związane ze smartfonami w ciągu ostatnich kilku lat znacząco potaniały. Świetnym tego przykładem jest wymiana wyświetlacza czy też raczej szybki w telefonie. Ceny usług serwisowych w tym zakresie zmalały o kilkadziesiąt procent. Wszystko dlatego, że o wiele łatwiej jest dzisiaj o części zamienne. Ma na to wpływ również duża konkurencja w tej branży. Dzisiaj w każdym mieście działa kilkadziesiąt firm oferujących wymianę wyświetlaczy. Z łatwością znajdziemy serwis, w którym możliwa jest tania wymiana szybki w telefonie w Krakowie, ale to dotyczy się również każdego innego miasta. W telefonach z niższej półki ekran wyświetlacza wymienimy już za około dwustu złotych. Jeśli jesteśmy posiadaczami telefonu najnowszej generacji to za taką usługę zapłacimy nie więcej niż osiemset złotych. Warto tylko pamiętać o tym, że w przypadku urządzenia na gwarancji wymiany ekranu musimy dokonać w serwisie autoryzowanym przez producenta. Zapewni nam to utrzymanie gwarancji na nasze urządzenie. Jeśli kupujemy nowy telefon u operatora lub w sklepie z elektroniką to możemy go po prostu dodatkowo ubezpieczyć na wypadek uszkodzenia wynikającego z winy użytkownika. Kilkuletnie ubezpieczenie telefonu będzie kosztować kilkaset złotych, ale zwróci się przy pierwszej wymianie ekranu w telefonie.

Jeśli korzystamy z telefonów typu smartfon to musimy uważać, żeby urządzenie nie spadło nam z wysokości na twardą nawierzchnię. W takim przypadku szybka wyświetlacza może ulec pęknięciu. Ekrany w smartfonach robione są ze szkła, które jest bardzo odporne na wszelkie zarysowania. Szkło takie ma właściwości szafiru, czyli minerału, który przy mocnym uderzeniu o twardą powierzchnię ulegnie rozbiciu. Na szczęście wymiana ekranu w smartfonach jest dzisiaj naprawdę tania.