Gdzie kupić maskę antysmogową?

Od wielu lat stan powietrza w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Co rok wszystkie duże miasta, zmagają się z potężnym smogiem, który zagraża zdrowiu mieszkańców. Władze starają się z nim walczyć, jednak dopóki ludzie będą palić węglem, to sytuacja się nie zmieni.

Co posiada maska antysmogowa?  

maski antysmogoweW zaludnionych miastach, noszenie maski od paru lat stało się czymś zupełnie normalnym. Już nikogo nie dziwi widok rodziny idącej z zasłoniętą twarzą, bo każdy wie jak destrukcyjne ma działanie na nasze zdrowie smog. Co roku w sezonie grzewczym, sprzedawanych jest setki nowych masek, bo ludzie coraz bardziej świadomie podchodzą do problemu. Maski antysmogowe ułatwiają oddychanie i zabezpieczają nas przed wdychaniem szkodliwych pyłów i oparów. Najlepsze jakościowo maski, posiadają innowacyjne filtry N99, które niemalże w dziewięćdziesięciu dziewięciu procentach wyłapują z wdychanego powietrza pyły PM2,5, PM10, kurz, saliny, a nawet dym tytoniowy. Dobrze dobrana maska, która właściwie przylega do twarzy i jest zaciśnięta na nosie, zabezpieczy nas przed działaniem smogu. Są one dostępne w przeróżnych kolorach dla dzieci, mężczyzn i kobiet, w kilku rozmiarach. Filtry węglowe, stosowane w maskach antysmogowych są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia i dobrze jest je zmieniać przynajmniej co cztery tygodnie. Jeżeli zanieczyszczenie powietrza jest bardzo duże i znacznie przekracza dopuszczalne normy, to należy to robić jeszcze częściej, gdyż zapchany filtr, nie będzie nas chronił przed smogiem.

Maski możemy kupić w każdym mieście w sklepie sportowym, w kiosku, a nawet na stacji benzynowej. Dostępne są maski jednorazowe, oraz takie z wymiennymi filtrami. Każda ma swoje plusy i minusy, a wybór właściwej powinien być naszą indywidualną decyzją.