Funkcjonalny rozkład gniazdek elektrycznych

W każdym domu czy mieszkaniu znajdziemy instalacje elektryczną. Jej najważniejszymi elementami są gniazdka elektryczne, bez których żaden dom nie mógłby dzisiaj normalnie funkcjonować. Ich rozkład w poszczególnych pomieszczeniach planowany jest już na etapie budowy domu. Całość instalacji elektrycznej uwzględniony jest w projekcie budowlanym. W każdej chwili można też przerobić już funkcjonującą instalację poprzez dodanie nowych gniazdek.

Modyfikowanie rozkładu gniazdek elektrycznych

gniazdka elektryczne simonRozkład gniazdek powinien być dopasowany do sposobu korzystania z poszczególnych pomieszczeń. Jeśli w salonie mamy miejsce na telewizor to właśnie tam powinny być gniazda. Jeśli w pokoju mamy biurko, przy którym pracujemy, to też dobrze jest mieć przy biurku łatwy dostęp do prądu. Budując dom czy urządzając nowe mieszkanie to wszystko możemy ustalić z projektantami i wykonawcą. Jeśli wprowadzamy się do kupionego po kimś domu to wiele rzeczy trzeba w nim pozmieniać. Na pewno trzeba dodać nowe gniazdka elektryczne Simon, dzięki którym dostęp do prądu będzie łatwiejszy w miejscach, w których będziemy tego potrzebować. Bo przecież kupiony dom czy mieszkanie będziemy urządzać po swojemu. Samo dołożenie gniazdek jest możliwe, ale wiąże się to z kuciem ściany. Trzeba przecież do nowych gniazdek doprowadzić prąd. Dlatego prace przy instalacji elektrycznej należy wykonać przed planowanym remontem mieszkania czy domu. Będzie to najłatwiejsze rozwiązanie. Jeśli zaś nie planujemy niczego remontować a chcemy zmienić instalację elektryczną to nie pozostaje nic innego jak tylko zakupić przedłużacze z rozgałęźnikami. Dzięki temu z jednego gniazdka elektrycznego skorzystamy do podłączenia kilku urządzeń. W dzisiejszych czasach możliwość korzystania z elektryczności jest niezastąpiona. Większość urządzeń, z których korzystamy, działa właśnie na prąd. Natomiast podłączenie urządzeń do prądu umożliwiają właśnie gniazdka.

Budując dom czy urządzając nowe mieszkanie można od razu uzgodnić i zaplanować rozkład gniazdek z dostępem do elektryczności. Gniazdka można dołożyć do już istniejących. Wystarczy przekuć w ścianie kanał, przez który doprowadzimy prąd do nowego gniazdka. Potem trzeba to zagipsować i zamalować, więc lepiej zrobić to przed planowanym remontem. W ostateczności można skorzystać z przedłużaczy.

Scroll to Top