Ekonomiczna konserwacja drewna podłogowego

Cyklinowanie podłóg wraca do łask. Jeszcze do niedawna stare parkiety były przykrywane dywanami lub chodnikami. Obecnie drewno naturalne, lakierowane jest bardzo modne. W stylowym domu można łatwo i niskim kosztem przywrócić eleganckie podłogi z desek drewnianych. Wystarczy odpowiednio wycyklinować parkiet, by wyglądał jak nowo położony. Następnie kładziemy lakier i podłogi zyskują doskonałą jakość.

Jak niskim kosztem odnowić parkiet?

tania cykliniarka do podłóg drewnianychDrewniane podłogi mają wiele zalet. Są przede wszystkim trwałe. Jeśli w domu znajduje się stary parkiet, można go z łatwością poddać renowacji. W wypożyczalni sprzętów budowlanych znajduje się także tania cykliniarka do podłóg drewnianych. Koszt wynajmu takiego urządzenia zależy od czasu dzierżawy. Najczęściej do jednego pomieszczenia wystarczy dzień cyklinowania. Jeśli parkiet ma dużą powierzchnię lub podłogi deskowe znajdują się w kilku pomieszczeniach, trzeba obliczyć liczbę godzin potrzebnych do cyklinowania. Czy oprócz cykliniarki na wynajem potrzeba jeszcze innych materiałów do konserwacji parkietu? W zestawie z cykliniarką są specjalne papiery ścierne. Dobierzmy je odpowiednio do grubości desek. Jeśli są dębowe, to można użyć grubszego papieru. Jednak przy klepce podłogowej i cieńszych deskach trzeba postępować z wyczuciem, by nie zedrzeć zbyt wielu warstw. Cyklinowanie można wykonać samodzielnie, lecz trzeba zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa. Przy cyklinowaniu unoszą się pyły drewna, wiec konieczna będzie maseczka na twarz oraz przydadzą się okulary, by pyły z cyklinowania podłóg nie dostały się do oczu. Zaletą taniej cykliniarki jest fakt, że niskim kosztem zyskujemy nowy wygląd drewnianej podłogi. Zamiast wymieniać deski, lepiej je wycyklinować. to tańsze i bardzo praktyczne rozwiązanie. Drewniane podłogi po cyklinowaniu posłużą jeszcze na wiele lat.

Podłoga wykończona drewnianymi deskami wymaga po pewnym czasie odnowienia. Szacuje się, że cyklinowanie należy wykonać po kilkunastu latach od położenia desek. Wszystko zależy od stopnia ich zużycia. Tanie cykliniarki można wynająć. To dobry pomysł na renowację drewnianego parkietu. Dzięki cykliniarce szybko usuniemy starty lakier, a następnie naniesiemy nowe powłoki. Pamiętajmy też o wypełnieniu szczelin miedzy deskami.

Scroll to Top