Efektywne ocieplanie pianką

Zatrzymywanie ciepła wewnątrz pomieszczeń ma kluczowe znaczenie dla odpowiedniego utrzymywania budynku. Jeśli doprowadzimy do takiej sytuacji, że nasz system grzewczy będzie działał bez przerwy, ale ciepło będzie uchodziło poza budynek to trzeba spodziewać się tego, że będziemy tylko niepotrzebnie ponosić wydatki. Co więc warto by było zrobić? Zdecydowanie najlepszym z możliwych pomysłów będzie odpowiednie ocieplenie domu. Obecnie można to zrobić nawet wtedy gdy nasz dom został wybudowany bardzo dawno temu.

Izolacja termiczna w budynku

profesjonalne ocieplanie pianką pur w przemyśluMówiąc o ocieplaniu domów najczęściej jest tak, że mówi się od razu o styropianie. Ten materiał używany jest do termoizolacji od kilkudziesięciu lat. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że wcale styropian nie jest najlepszym z materiałów, jakie do termoizolacji możemy zastosować. Bardzo mocno docenianym rozwiązaniem z ostatnich lat jest profesjonalne ocieplanie pianką PUR w Przemyślu obecnie z łatwością możemy znaleźć firmy, które zajmują się tego typu zadaniami. Pianka PUR to produkt, który początkowo w ogóle nie był kojarzony z branżą budowlaną. Zdecydowanie częściej można było dostrzec wykorzystywanie pianki poliuretanowej w branży produkcyjnej gdzie pianka ta spełniała się jako wypełniacz. Od kiedy jednak odkryto niezwykłe właściwości pianki w zatrzymywaniu ciepła to zaczęto tworzyć termoizolacje w oparciu o tenże materiał. Pianka powstaje na chwilę przed tym jak przybiera ostateczną formę już na samej ścianie. Na miejsce pracy przywożone zostają półprodukty, które po połączeniu doprowadzają do powstania pianki PUR. Jednym z tych składników jest poliol, który jest specyficznym rodzajem żywicy. Natomiast kolejnym półproduktem jest izocyjanian, który tutaj pełni rolę utwardzacza. Pianka po położeniu na powierzchnię ściany zaczyna bardzo szybko przyjmować właściwą formę. Pianka wchodzi w reakcję z powietrzem, który doprowadza do rozprężania pianki. Efekt tego jest taki, że pianka zaczyna bardzo szybko wypełniać wszelkie puste przestrzenie, które znajdują się na ocieplanej powierzchni.

Obecnie dużo się mówi na temat termoizolacji. W szczególności omawiana tutaj metoda wykorzystująca piankę PUR jest popularna. Warto zauważyć, że od jakiegoś czasu powstało sporo firm, które zajmują się ocieplaniem pianką PUR. Kluczowe jest to, aby wybierać dobrych specjalistów od tego typu zadań, którzy znają się na swojej pracy doskonale.

Scroll to Top