Efektywne ocieplanie pianą PUR

Od zatrzymywania ciepła w pomieszczeniach może zależeć bardzo dużo. Wiele osób zupełnie bagatelizuje kwestię dotyczącą ocieplania i takie osoby ponoszą dość duże koszty odnośnie ogrzewania domów. Budynki, które nie są ocieplone dodatkowo są narażone na pojawianie się wilgoci. Warto więc ocieplać budynki na etapie ich budowania lub też wówczas gdy już taki dom jest postawiony.

Izolacje z pianki poliuretanowej

ocieplanie pianką - łomżaSystemy grzewcze jakie posiadamy w naszych domach działają najczęściej w taki sposób, że podnoszona jest temperatura powietrza jakie znajduje się w pomieszczeniach. Takie powietrze na skutek podnoszenia temperatury zaczyna krążyć wewnątrz budynku. W związku z tym jeśli budynek nie jest ocieplony to takie ciepło może być łatwo utracone. Ostatnimi czasy bardzo często stosowaną techniką jest ocieplanie pianką – Łomża jest zaś jednym z miast, w którym można bardzo łatwo znaleźć polecane firmy zajmujące się świadczeniem usług tego typu. Pianka poliuretanowa jaką stosuje się do ocieplania dzieli się na piankę otwartokomórkową oraz zamkniętokomórkową. Na chwilę obecną znacznie częściej korzysta się z pianki pierwszej z wyżej wymienionych. Taka pianka w ocieplaniu sprawdza się tak dobrze ze względu na pewną niezwykłą właściwość. Mianowicie taka pianka jest w stanie zatrzymywać ciepło przy jednoczesnym przepuszczaniu pary wodnej. W efekcie zmniejsza się ryzyko występowania mostków termicznych, które mogą powodować zawilgocenie ścian. Izolacja pianką poliuretanową przeprowadzana jest na zasadzie natrysku. Do tego zadania wykorzystuje się specjalne urządzenia zwane agregatami. Dzięki nim pianka nakładana jest pod bardzo dużym ciśnieniem. W efekcie może ona zostać doprowadzona do najodleglejszych zakamarków, które mogą znajdować się na powierzchni ścian. Bardzo często piankę poliuretanową stosuje się również na wewnętrznej stronie dachów.

Warto wspomnieć o tym, że pianka poliuretanowa pełni dwie funkcje. W czasie zimy jest ona w stanie efektywnie zatrzymywać ciepło, które generowane jest przez system grzewczy. Natomiast w czasie lata może ona chronić przed nadmiernym nagrzewaniem budynków. Rozwiązania tego typu są więc bardzo przydatne i coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie takiej termoizolacji na swoich budynkach.

Scroll to Top