Dzięki piaskowaniu lodem usuniemy wszystkie zanieczyszczenia powierzchni

Gdy zamierzamy zabrać się do czyszczenia konstrukcji przemysłowych, instalacji, czy narzędzi warto wypróbować metodę piaskowania suchym lodem, polegającego na usuwaniu zanieczyszczeń strumie powietrza pod bardzo wysokim ciśnieniem, w którym znajdują się kryształki lodu lub lodu z ziarenkami piaskiem. Takie mycie jest zawsze skuteczne, gdyż powietrze może dostać się nawet do trudno dostępnych części maszyn przemysłowych bądź małych części w dużych uszkodzeniach.

Piaskowanie z użyciem lodu jest bardzo skuteczne  

piaskowanie suchym lodem cenaObecnie coraz rzadziej myjemy konstrukcje przemysłowe w sposób tradycyjny, używając do tego wody i środków chemicznych. Jest ono mało skuteczne i często musi być powtarzane po kilka razy w ciągu roku. Z tego też powodu przedsiębiorcy wybierają piaskowanie. Jeśli zaś wybiorą piaskowanie suchym lodem cena takiej usługi jest dużo tańsza od tradycyjnego czyszczenia. Piaskowanie suchym lodem nie tylko dokładnie myje, ale też konserwuje czyszczone powierzchnie. Ten sposób czyszczenia jest najczęściej stosowany do czyszczenia urządzeń, w celu usunięcia zbędnego smaru, czy innych osadów przemysłowych, które przyczyniają się od procesu korozji naszych maszyn. Piaskowanie suchym lodem jest nie tylko skuteczne, ale też może być przeprowadzanie raz do roku z uwagi na efektywność mycia powierzchni. Usuwa ono smar, farby, czy rozlane lakiery, które bardzo trudno jest usunąć przy standardowym myciu. Nadto po proszkowaniu nie zostają żadne smugi, czy zacieki, które również mogą przyspieszyć korozję maszyn i sprzętu produkcyjnego. Firmy świadczące usługi czyszczenia wykorzystują do niego maszyny o najwyższej jakości, które nigdy nie uszkodzą czyszczonych konstrukcji. Nadto, czyszczenie przy użyciu lodu jest nie tylko tańsze od tradycyjnego czyszczenia, ale też i szybsze, co jest ważne dla przedsiębiorstw stosujących produkcję taśmową.  

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż jeśli zależy nam na dokładnym oczyszczeniu używanego przez nas sprzętu, musimy postawić na piaskowanie suchym lodem. To coraz popularniejsza metoda sprawdzająca się przy usuwaniu rozlanego oleju, smaru oraz wszelkiego rodzaju osadów przemysłowych. Ceny takiego czyszczenia są dużo niższe niż czyszczenia tradycyjnego przy użyciu wody i chemicznych środków czyszczących, które mogą zostawiać zacieki i osad prowadzący do korozji.

Scroll to Top