Dobrej jakości podłogi

Podłogi są takim elementem wnętrza, który montuje się raz na wiele lat, dlatego też musi się cechować dużą odpornością na uszkodzenia. Do wyboru jest wiele rodzajów podłóg wykonanych z naturalnych i sztucznych materiałów.

Dla kogo są przeznaczone podłogi wielowarstwowe?

producent podłóg wielowarstwowychRodzaj podłogi powinien być dopasowany do miejsca w jakim będzie ona montowana, ponieważ oddziałują na nią odmienne czynniki. W przedpokoju jest szczególnie narażona na uszkodzenia, zarysowania i zabrudzenia, natomiast w łazience szczególnie intensywnie działa na nią wilgoć. W salonie, sypialni czy przedpokoju najlepiej się sprawdzają podłogi wykonane z naturalnego drewna, ponieważ są wytrzymałe i świetnie się prezentują. Producent podłóg wielowarstwowych oferuje swoim klientom deski dwu i trzywarstwowe. Są one w całości wykonane z drewna, choć z różnego jego gatunków. Zawsze wierzchnia warstwa, czyli ta, po której chodzimy, jest wykonana ze szlachetnego drewna dębowego, natomiast pozostałe warstwy stanowi drewno z drzew liściastych. Wynika to głównie z walorów estetycznych. Jeżeli chodzi o samą wytrzymałość podłogi, to warto ją dodatkowo zabezpieczyć odpowiednią powłoką w postaci impregnatu czy lakieru, który ochroni deski przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz działaniem wilgoci. Podłogi dwuwarstwowe mają grubość od dziesięciu do czternastu milimetrów, z czego pięć – sześć milimetrów stanowi deska wierzchnia. W przypadku paneli trzywarstwowych ich grubość sięga nawet dwudziestu dwóch milimetrów z czego górna deska stanowi maksymalnie sześć milimetrów.

Na rynku znajdziemy wielu producentów podłóg naturalnych i sztucznych, które wyróżniają się odmienną wytrzymałością. Koniecznie trzeba brać pod uwagę te cechy, ponieważ bezpośrednio wpływają na komfort i długość użytkowania.