Do czego wykorzystuje się drukarki fleksograficzne?

W dzisiejszym świecie dźwignią handlu jest reklama. Nie jest ona już rozumiana w sposób dosłowny, ale pojawia się też na opakowaniach i taśmach. Do tworzenia ich na kartonach służy drukarka fleksograficzna. Czy jej zakup to opłacalna inwestycja? Do jakiego rodzaju nadruków wykorzystuje się tego rodzaju maszyny i w jaki sposób są obsługiwane?

Ceny drukarek fleksograficznych

drukarka fleksograficzna - cenaSzare, pozbawione barw i podstawowych informacji pudełka odeszły już w niepamięć. Dziś drukuje się na nich nie tylko logo firmy, ale też dane teleadresowe. To swego rodzaju reklama. Z drugiej strony kolorowe opakowania wykorzystuje też przemysł spożywczy. Istotne jest to, by wyróżnić się wśród innych produktów, co nie jest zadaniem łatwym. Dziś rynek jest bardzo bogaty i to klient wybiera, co kupi. A że wybór ma bardzo duży, czasem jego decyzja opiera się nie tylko na opiniach innych czy jakości produktu, ale też estetyce opakowania. Istotne jest więc, aby skupić się na każdym aspekcie produkcji – od chwili pomysłu do opuszczenia przez niego hali i transportu do sklepu. By zatem wyróżnić się wśród innych warto zainwestować w druk. Nadruki na kortonach wykonuje drukarka fleksograficzna – cena tego urządzenia może nie jest niska, ale za to niezwykle opłacalna. To swego rodzaju inwestycja nie tylko w wygląd zewnętrzny produktu, ale też reklamę całego przedsiębiorstwa. Drukarka fleksograficzna jest przeznaczona do wykonywania nadruków na kartonach farbą fleksograficzną wodną plastrem polimerowym. Poszczególne jej rodzaje dostosowane są różnego rodzaju pudeł, m.in. tektur litych, warstwowych, fali B, C czy pieciowarstwowych. Niektóre z nich obsługują pudła sklejone, inne gotowe ich wykroje (fasonowe). Rodzajów fleksograficznych maszyn drukujących jest wiele. Wśród nich jest m.in. hybryda druku cyfrowego i fleksograficznego. Niektóre z tych urządzeń umożliwiają wykonanie nadruku nie tylko na kartonach, ale też torebkach, owijkach termokurczliwych, etykietach samoprzylepnych czy osłonkach na wędliny. Działają z bardzo wysoką produktywnością i wszechstronnością, a są to jedne z głównych elementów świadczących o jakości produkcji.

Cyfrowe sterowanie drukarek fleksograficznych jest bezpieczne, wspomaga też standaryzację środowiska pracy, w przypadku której stała powtarzalność jest wymagana z dnia na dzień. Zmniejsza też koszty pracy. Jest to więc inwestycja, która – o ile została dobrze zaplanowana – szybko się zwróci. Produkcja tekturowych opakowań, jak również wykonywanie na nich nadruków zawsze będzie opłacalne. A im lepszy sprzęt i jakość oferowanych usług, tym większa liczba zadowolonych klientów. 

Scroll to Top