Do czego można użyć czarny kordonek?

Od zawsze interesowałam się najróżniejszymi robótkami ręcznymi. Uwielbiałam obserwować swoją babcię, która szydełkowała oraz haftowała. Poprosiłam ją kiedyś, by nauczyła mnie czegoś. Wtedy brakowało mi jednak do tego odrobiny cierpliwości. Po latach postanowiłam spróbować jeszcze raz, ponieważ bardzo podobają mi się ręcznie wykonywane przedmioty. Szukałam również ciekawego sposobu na spędzenie wolnego czasu.

Praktyczne kordonki w czarnym kolorze

czarne kordonki muzaZastanawiałam się nad tym, jaką technikę wybrać na początek. Kupiłam sobie szydełko oraz rzeczy potrzebne do haftowania, ponieważ te dwie techniki najbardziej mnie ciekawią. Chciałam sprawdzić, czy uda mi się stworzyć coś ciekawego. Do tego kupiłam jeszcze czarne kordonki muza. Chciałam stworzyć delikatne dekoracje, które pasowałyby do moich codziennych stylizacji. Cenię sobie jednak proste wzory, dlatego postawiłam na jeden kolor. Uznałam również, że takie rozwiązanie będzie najlepsze na początek. Jeżeli nabiorę wprawy w tych technikach, zacznę wykorzystywać większą paletę kolorów. Na samym początku zabrałam się za haftowanie. Kordonki świetnie sprawdzają się w tej technice, ponieważ mają odpowiednią grubość oraz są trwałe. Postanowiłam nanieść prosty, geometryczny wzór na jasną koszulkę. Lubię nosić ubrania, które są unikalne. Własnoręczne haftowanie na nich wzorów sprawi, że będę mogła je całkowicie spersonalizować. Bardzo spodobała mi się ta technika. Wymaga precyzji, jednak pozwala również na dosyć szybkie tworzenie pięknych wzorów. Szydełkowanie również mi się bardzo spodobało. Na samym początku zrobiłam sobie proste kolczyki. Kordonki sprawdzają się w różnych technikach. Warto jednak zastanowić się nad tym, jaką grubość wybrać – powinna być dostosowana do tego, jaki efekt chcemy osiągnąć.

Zakup kordonków okazał się strzałem w dziesiątkę. Są one bardziej trwałe od włóczek i świetnie sprawdzają się do haftowania. Udało mi się w ciekawy sposób ozdobić swoje ubrania. Mogę sprawić, że ciuchy, które mi się już znudziły, zyskują nowe życie. Bardzo mi się podobają geometryczne wzory – teraz mogę sobie tworzyć takie motywy, które w pełni odpowiadają mojemu wyczuciu estetyki. Kordonki wykorzystuję również do szydełkowania – obecnie robię tylko proste, niewielkie rzeczy, na przykład bransoletki czy kolczyki.