Dlaczego warto kupić szczoteczkę soniczną?

 

Jeszcze do niedawna mało osób wiedziało o istnieniu szczoteczek sonicznych mylnie też sądząc, że jest to inna nazwa szczoteczki elektrycznej. Tymczasem różnią się one od siebie znacznie nie tylko wyglądem, ale także sposobem działania. Coraz częściej również użytkownicy obu szczoteczek przyznają, że soniczne szczoteczki są znacznie bardziej bezpieczniejsze.

Zalety szczoteczek sonicznych

szczoteczka do zębów sonicznaKiedy na polskim rynku pojawiły się pierwsze szczoteczki elektrycznie wiele osób od razu skusiło się na ich zakup będąc zainteresowanym tą nowością. Szybko jednak okazało się, że zdania na temat tych szczoteczek zaczynają być podzielone i choć z upływem czasu szczoteczki elektryczne zostały mocno udoskonalone tak wciąż wiele osób twierdzi, że niekoniecznie są dla nich najbezpieczniejsze. W większości przypadków osoby te borykały się z poranionymi dziąsłami czy nawet zdartym szkliwem. Szczoteczka do zębów soniczna rozwiązała te problemy ponieważ nie powoduje ona takich dolegliwości jak w przypadku stosowania szczoteczek elektrycznych, a jednocześnie zapewnia równie rewelacyjne czyszczenie zębów, a nawet i lepsze. Szczoteczki sonicznej używamy dokładnie tak, jak tradycyjnej wykonując podczas mycia zębów ruchy wymiatające. W połączeniu z tym rodzajem szczoteczki są one znacznie efektywniejsze niż obrotowa końcówka szczoteczki elektrycznej. Wszystko za sprawą tego, że drgania oraz ultradźwięki wytwarzają mikro bąbelki wnikające w trudno dostępne miejsca w przestrzeniach międzyzębowych doskonale tym samym usuwając osad oraz resztki jedzenia, a także płytkę nazębną.

Ponadto włosie szczoteczki sonicznej pomimo tego, że posiada średnią twardość to jednak odczuwalnie wydaje się bardzo miękkie w porównaniu do główek szczoteczek elektrycznych. Kolejną istotną kwestią jest fakt, że główki szczoteczek sonicznych przypominają szczoteczki manualne, a zatem są one podłużne i większe, co jednocześnie sprawia, że mogą na raz podczas czyszczenia objąć nawet trzy zęby. 

 

Scroll to Top