Dentystyczne unity – wygoda i komfort

Ból zęba budzi przerażenie. Nie tylko dlatego, że bywa naprawdę intensywny, ale też dlatego, że wymusza na nas pojawienie się w gabinecie dentystycznym. A to dla wielu osób bardzo negatywne przeżycie. Na samą myśl, że mamy usiąść na unicie dentystycznym, czujemy strach. Czy jednak jest on uzasadniony? Wydaje się, że nie, zwłaszcza że gabinety dentystyczne przeszły w ostatnim czasie prawdziwą metamorfozę.

Unity stomatologiczne sercem gabinetu dentystycznego

unity dentystyczneWygodny, komfortowy, dający możliwość zrelaksowania się – tak w kilku słowach opisać można współczesne unity dentystyczne. Rzadko już są szare i smutne. Ich kolor wzbudza pozytywne skojarzenia. Projektuje się je obecnie z dbałością o każdy szczegół. Wszystko musi być w nim doskonałe i najwyższej jakości, bo ma to wpływ na efekt leczenia. Spokojny pacjent to już bowiem połowa sukcesu. I dlatego też fotele dentystyczne zostały poddane maksymalnej metamorfozie. Ich konstrukcja z ciężkiej i opornej zmieniła się na lekką. Unity wyposażono też w niezbędne sprzęty i akcesoria ułatwiające pracę lekarzowi. Zostały one umieszczone w takich miejscach, by była możliwa równoczesna praca stomatologa i higienistki stomatologicznej. To zapewnia ergonomię ich działań i sprawia, że ich ruchy są szybsze i bardziej pewne. Do ich dyspozycji pozostają też umieszczone w bliskiej odległości od siedziska narzędzia. Daje się je odkładać bez budzącego niegdyś grozę hałasu. Unity dentystyczne są przy tym bardzo bezpieczne. I nic chodzi wyłącznie o komfort pracy, który ma w tym przypadku zasadnicze znaczenie, ale też możliwość sterylizacji poszczególnych komponentów fotela. Istotna jest też ich gładka powierzchnia, która pozwala na bardzo dokładne wyczyszczenie. To w znacznym stopniu ogranicza ryzyko zakażeń, do których mogłoby dojść w gabinecie stomatologicznym. Zmienił się też wystrój samego gabinetu. Dziś jest on najczęściej kolorowy, a w tle z głośników płynie relaksacyjna muzyka.

Zdrowe zęby mają znaczenie nie tylko ze względu na ładny uśmiech, a co za tym idzie ogólną samoocenę, ale też wpływają na cały organizm. Bytujące w jamie ustnej bakterie, niszczące powierzchnię zęba czy dziąseł, mogą przyczynić się do rozwoju chorób ogólnoustrojowych. I dlatego tak ważne jest, by stale kontrolować stan swojego uzębienia i regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny, np. w celu uśnięcia kamienia nazębnego. 

Scroll to Top