Dbanie o skórę

Każdy z nas stara się dbać o swoje ciało na tyle, na ile jest w stanie. Jednak naturalne procesy starzenia zachodzą w naszym ciele codziennie, w związku z czym zaczynają występować problemy ze skórą lub pojawiają się zmarszczki. Niektórzy ludzie trzymają się tylko domowych sposobów i kosmetyków kupowanych w drogeriach, ale inni decydują się na pomoc medycyny estetycznej.

Popularne zabiegi kosmetyczne

medycyna estetyczna ŁódźJednym z powszechnie stosowanych zabiegów oczyszczających jest peeling chemiczny. Stosuje się go na blizny, przebarwienia i zmarszczki najczęściej na skórze twarzy, ale również na szyi, dekolcie i dłoniach. Specjalną mieszankę substancji chemicznych nakłada się na naskórek, aby usunąć martwe komórki. Podstawowy peeling powierzchniowy działa na niewielkie przebarwienia oraz trądzik, natomiast peeling średnio głęboki dociera już do warstwy skóry właściwej i może pomóc w pozbyciu się głębszych zmarszczek i blizn. Kosmetyczka nakłada preparat w formie żelu, płynu lub maski pędzelkiem albo wacikiem, a po kilku minutach zmywa go. Osoba poddawana zabiegowi może odczuwać lekkie mrowienie lub pieczenie. W ostatnich latach popularne stało się także powiększanie ust. Może być ono wykonywane tylko w gabinecie, którego specjalnością jest medycyna estetyczna Łódź to miasto, w którym znajdziemy wiele profesjonalistów wykonujących usługi tego rodzaju. Do tego zabiegu wykorzystuje się szczególne typy kwasu hialuronowego, które są plastyczne i dobrze łączą się z tkankami. Od jakości preparatu będzie zależało to, jak będziemy wyglądać na żywo i w trakcie rozmowy, dlatego nie warto oszczędzać.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej zyskały powszechne uznanie, ponieważ są skuteczniejsze niż domowe sposoby i powszechnie dostępne kosmetyki. Za pomocą peelingu chemicznego można polepszyć stan skóry, zredukować trądzik i pozbyć się niedoskonałości, a podając kwas hialuronowy poprawić kształt ust.

Scroll to Top