Czym różni się psychiatria od psychologii?

Psychiatria to podstawowa specjalizacja medyczna, której zadaniem jest badanie, leczenie i zapobieganie zaburzeniom i schorzeniom natury psychicznej. Specjaliści z zakresu psychiatrii oferują pomoc na szeroko zakrojoną skalę. Pomagają radzić sobie z najbardziej skomplikowanymi zaburzeniami, a także prowadzą działania wspomagające terapie antynarkotykowe i antyalkoholowe.

Jeleniogórscy specjaliści od psychiatrii

psychiatra jelenia góraPsychiatria bada również uwarunkowania biologiczne, psychologiczne, społeczne i rodzinno – genetyczne. Na ich podstawie łatwiej jest określić typ danego schorzenia lub choroby oraz dobrać najbardziej optymalne metody działania. Leczenie psychiatryczne obejmuje leczenie farmakologiczne, psychoterapię oraz inne metody, łącznie z psychochirurgią. Leczenie może odbywać się w szpitalu, jak też na zasadzie systematycznych wizyt u psychiatry, ale również na zasadzie leczenia środowiskowego – czyli leczenia pacjenta w jego środowisku domowym. Co ciekawe, w niektórych regulowanych prawem przypadkach, możliwe jest leczenie pacjenta bez jego zgody. Jednak psychiatria unika tego typu konieczności, jeżeli pacjenci nie zagrażają zdrowiu i życiu swojemu lub innych osób. W Jeleniej Górze działa wielu renomowanych psychiatrów, którzy mają swoją prywatną praktykę od lat. Warto zwrócić uwagę, że zajmują się oni każdym typem zaburzeń i chorób. Jednak najpopularniejszym problemem, z jakim zgłaszają się pacjenci do psychiatrów jest depresja. Jest ona najczęściej następstwem traumatycznych przeżyć, presji lub długotrwałego stresu. Jeżeli interesuje nas psychiatra Jelenia Góra jest miastem, w którym znajdziemy pomoc w zakresie każdej choroby natury psychicznej. Tutejsi specjaliści należą do najlepszych w regionie, a ich usługi są rzetelne i profesjonalne. Z usług psychiatrów korzystają osoby w każdym wieku – od dzieci, po osoby starsze. Zaburzenia i choroby psychiczne nie wybierają, każdy jest na nie narażony, szczególnie jeżeli w naszej rodzinie zdarzały się podobne przypadki.

Statystyka pokazuje, że z usług psychiatrów częściej korzystają mężczyźni. Jednak tak jest w Polsce, na zachodzie Europy, sytuacja ma się zgoła inaczej. Przy dzisiejszym tempie życia, narzuconych obowiązkach, stresie – nasza psychika nie jest w stanie udźwignąć wszystkiego i z czasem się załamuje. Właśnie wtedy konieczna stać się może pomoc z zakresu psychiatrii.