Czy wynajęcie podnośnika jest opłacalne?

Jednym z najczęściej używanych maszyn do prac wysokościowych różniej typu jest podnośnik. Umożliwia on bezpieczną pracę na różnego typu wysokościach, i przy wykonywaniu prac związanych między innymi ze ścinaniem drzew, czy też w trakcie realizacji zleceń budowlanych.

Podnośnik koszowy – wynajem czy zakup?

wynajem podnośnika koszowego ŁódźWiele osób zastanawia się, czy bardziej opłacalne jest wynajęcie podnośnika koszowego, czy jego zakup. Jeżeli chodzi o wynajem podnośnika koszowego Łódź i inne duże miasta to miejsca, w których bez trudu znajdziemy firmy która udostępniają ten sprzęt na wynajem. Przed wynajęciem trzeba zastanowić się, jak często będziemy potrzebować podnośnika, gdyż może się okazać, że częste jego wynajmowanie będzie mniej opłacalne niż zakup. W przypadku, gdy zamierzamy użyć tego sprzętu jednorazowo, z pewnością wynajęcie będzie bardziej opłacalne. Aby znaleźć sprzęt i firmę, która spełni nasze wymagania, konieczne jest upewnienie się co do opinii byłych klientów na temat dotychczas wykonywanej przez nią działalności. Firma musi być sprawdzona, a co do jej dotychczasowej działalności nie mogą być żadne zastrzeżenia, szczególnie co do terminowości wykonywanych przez nią usług. Warto więc dokładnie przeglądać wszelkie fora internetowe, blogi budowlane i inne miejsca gdzie można znaleźć opinie na temat tego typu firm. Wynajmując sprzęt tego typu warto dowiedzieć się, czy jest możliwość wynajęcia podnośnika razem z operatorem, szczególnie w przypadku gdy żaden z naszych pracowników nie posiada odpowiednich uprawnień do obsługi podnośników. Jest to szczególnie istotne ponieważ obsługa podnośnika koszowego przez pracownika bez odpowiednich uprawnień może się skończyć dla nas dotkliwymi karami finansowymi. Ponieważ maszyny tego typu różnią się dosyć znacząco parametrami, konieczne jest dobranie wynajmowanej maszyny ścisłe do typu prac, do jakich mamy zamiar ją zastosować. Innego typu podnośnik koszowy należy zastosować do prac przy wycince drzew, innego, gdy zamierzamy użyć jej do wieszania czy zdejmowania plakatów, a innego, gdy ma pomóc nam w pracach związanych z naprawą linii energetycznych.

Jeżeli potrzebujemy maszyny do prac wysokościowych, nie zawsze konieczny będzie jej zakup. Dużo firm oferuje bowiem usługę wynajmu tej maszyny, co szczególnie będzie przydatne dla firm, których działalność nie jest oparta na pracach wysokościowych. Przed wynajęciem, dobrze jest zapoznać się z opiniami dotyczącymi dotychczasowych usług świadczonych przez przedsiębiorstwo.

Scroll to Top