Czy warto zakupić szambo?

W każdym domu codziennie powstają ścieki, które musimy gdzieś odprowadzać. Jednym z najlepszych rozwiązań na terenach domów jednorodzinnych jest budowa odpowiedniego szamba, które będzie zbierać wszelkie ścieki. Warto zakupić takie szambo, ponieważ będzie ono odprowadzać nieczystości, ale zawsze przy wyborze odpowiedniego szamba musimy dokładnie przemyśleć, jakie ma mieć wymiary.

Kiedy należy myśleć o budowie szamba?

solidne szambo betonowe dwukomoroweJuż na etapie ubiegania się o pozwolenie na budowę domu powinniśmy także dopełnić wszelkich formalności związanych z budową szamba. W sytuacji, kiedy na planie zagospodarowania była już zaplanowana budowa odpowiedniego zbiornika na ścieki, to możemy przystępować do budowy szamba. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego szamba? Przede wszystkim najważniejsza jest jego wielkość, ponieważ powinien to być zbiornik, który pomieści bardzo dużą ilość ścieków i będzie opróżniany jedynie co 10 dni albo nawet rzadziej co 2 tygodnie. Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego szamba, to możemy zdecydować się od razu na gotowe szambo betonowe albo też projektanci mogą przygotować do nas indywidualny projekt na miejscu i dopasować jego wielkość do terenu. Obecnie najpopularniejsze na rynku jest solidne szambo betonowe dwukomorowe. Montażem takiego szamba możemy zająć się sami, ale tylko w sytuacji, kiedy mamy odpowiednią wiedzę w tym temacie. Natomiast w przypadku gdy nie mamy o tym zielonego pojęcia, to najlepszym rozwiązaniem będzie wybór firmy, która sprzedaje takie szamba oraz dokonuje ich specjalistycznego montażu. Wtedy też nie będziemy musieli martwić się o żaden transport szamba na miejsce przeznaczenia, tylko wszelkich formalności dopełni firma oferująca takie usługi. Będziemy mieli również wtedy pewność, że wszystko zostanie profesjonalnie wykonane i będziemy mogli cieszyć się ze zbiornika na ścieki.

Na polskim rynku znajdziemy 3 rodzaje budowy szamba. Najpopularniejsze są gotowe szamba betonowe, które najłatwiej kupić oraz dokonać odpowiedniego montażu. Innym, ale również bardzo popularnym rodzajem są szamba z kręgów betonowych, które są dosyć tanie i zajmują niewielką przestrzeń. Ostatnim rozwiązaniem jest wykonanie szamba betonowego, które buduje się na podstawie projektu wykonanego na miejscu, gdzie ma być wykonany montaż.

Scroll to Top