Czy metalowy karnisz to dobry wybór?

 

Stoję przed wykonaniem remontu w swoim pokoju. Bardzo dużo czasu się z tym zbierałam, ale w końcu uznałam, że czas najwyższy to zrobić. Mam bardzo duży dylemat, jeżeli chodzi o moje okna. Przez wiele lat korzystałam z rolet, ale uznałam, że czas to zmienić. Chociażby dlatego, że często osadza się na nich pleśń. Zwłaszcza zimą, kiedy na dworze jest chłodno, a później topniejący śnieg, spływa na moje okno.

Firanka i zasłona na jednym – karnisz podwójny

nowoczesne karnisze metalowe podwójneSzukając informacji i zasięgając porady specjalistów, zdecydowałam się na nowoczesne karnisze metalowe podwójne. Szczerze pisząc, dopiero niedawno dowiedziałam się, że są tak zwane podwójne wersje. Na firanki i zasłonki jednocześnie. Jest to dla mnie bardzo ważne przede wszystkim dlatego, że mieszkam od strony ulicy i moi sąsiedzi mają wprost naprzeciwko mojej sypialni, swoje okna, więc nie ma mowy o prywatności. Z racji tego, że postanowiłam unowocześnić mój pokój, wybrałam karnisz metalowy. Dodatkowo nadmienię, że musiał być podwójny. Montaż dwóch karniszy w przypadku mojego pokoju, mógłby być trudny. Okazuje się, że wybór odpowiedniego metalowego nie jest taki wcale prosty i bynajmniej nie chodzi tu o kwestie, wizualno – estetyczne, ale po prostu praktyczno – montażowe. Początkowo uważałam, jak większość ludzi: wybór karnisza to żadna filozofia, ale byłam w dużym błędzie. Na szczęście pomaga mi w tym mój fachowca. Wybierając dany karnisz musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Między innymi takich, jak to czy profil karniszu ma być okrągły, w stylu apartamentowym albo kwadratowym. Trzeba zastanowić się, także nad wspornikiem. Istnieje kilka rodzajów, tego zagadnienia, wyróżniamy: pojedynczy, podwójny, ścienny albo sufitowy. Teraz kilka słów o moim wyborze. Zdecydowałam, że kupię karnisz w stylu apartamentowym. Głównie ze względów praktycznych. Zależało mi na tym, abym mogła przesuwać moje firanki i zasłonki, na całej długości karnisza. Jeżeli chodzi już o samą kolorystykę, to wybrałam klasyczny, metalowy odcień.

W wersji matowej. Bardzo dobrze będzie się to komponowało z moim całym pokojem w kolorze białym z elementami pastelowymi. Bardzo cieszę się z tego powodu, że zdecydowałam się na karnisz metalowy. To zupełnie coś innego, niż wybierałam dotychczas, ale jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Mam dwa w jednym. Firanka i zasłona razem. 

 

Scroll to Top