Czy łysienie da się wyleczyć?

 

Łysienie to wstydliwy problem dotykający większości dorosłych mężczyzn, zwłaszcza po trzydziestym roku życia. Zaczyna się zwykle niewinnie paroma wypadającymi włosami dziennie, kończy się jednak najczęściej wizytą u fryzjera, po której panowie wychodzą z gołą głową. Przyczyny łysienia mogą być różne – z niektórymi z nich da się na szczęście walczyć.

Jak leczyć łysienie?

leczenie łysienia plackowategoGeneralnie biorąc, wszystko zależy od przyczyny. Najczęściej jest to sprawa genetyki – w takim wypadku sprawa jest najbardziej skomplikowana, jednak nadal do uratowania. Inną rzeczą jest, na przykład, okresowe wypadanie włosów związane ze złą dietą, stresem lub brakiem snu. Żyjemy w czasach, w których tempo życia bywa zbyt szybkie – nasz organizm daje nam wtedy różne sygnały, że czas najwyższy zwolnić. Czasem wystarczy zmienić dietę, ograniczyć stresowe sytuacje i oddać się jakimś aktywnościom poprawiającym kondycję organizmu. Można chodzić na siłownie lub zacząć biegać – to bardzo modne ostatnimi czasy aktywności. Jeszcze inną przyczyną łysienia może być wadliwe funkcjonowanie układu immunologicznego. Leczenie łysienia plackowatego – bo takie ma wtedy miejsce – wymaga regularnych wizyt w specjalistycznym gabinecie trychomedycznym. Wykształcony w tym celu lekarz przeprowadza wstępne badania, a następnie przypisuje odpowiednie leczenie. Do wyboru ma zwykle światłoterapię, która wykorzystuje, na przykład, promienie UVA, które pobudzają cebulki włosów do intensywnego wzrostu. Ponadto może zastosować odpowiednie preparaty, które przy regularnym stosowaniu eliminują problem.

Łysienie plackowate objawia się charakterystycznymi, nieregularnymi punktami na głowie, z których wypadają włosy. Ponieważ wygląda to mało estetycznie, mężczyźni zamiast usług fryzjera coraz częściej decydują się na podjęcie terapii, dzięki której pozbywają się tego wstydliwego problemu.

 

Scroll to Top