Czego spodziewać się po kotach brytyjskich?

 

Brytyjski krótkowłosy jest kotem średniej wielkości. Jest silnie umięśniony i ma ciężkie kości. Ma zaokrąglony, gruby wygląd. Jako silny kot wszystkie składniki tej rasy powinny być dobrze rozwinięte. Brytyjski krótkowłosy ma szeroką klatkę piersiową, muskularną szyję, silne szczęki i dobrze rozwiniętą kufę. Rasa wygląda jak pierwotnie, kot, który miał trzymać gryzonie z dala od domu.

Jaki jest kot brytyjski?

kocięta brytyjskieFutro kota brytyjskiego jest gęste i puszyste. W zimie staje się znacznie dłuższe i grubsze. Struktura sierści jest stosunkowo twarda, ponieważ ma chronić kota przed warunkami atmosferycznymi. Brytyjski kot krótkowłosy jest bardzo przyjemnym kotem jako towarzysz. Charakter ma łatwy i spokojny. Piękne kocięta brytyjskie są lojalnymi, kochającymi kotami i przywiążą się do każdego członka swojej rodziny. Podczas gdy koty brytyjskie uwielbiają się bawić, nie potrzebują dużo uwagi. Jeśli jest w nastroju do zabawy, znajdzie kogoś i przyniesie zabawkę tej osobie. Te koty bawią się również dobrze same. Brytyjski krótkowłosy jest grubym, muskularnym kotem, więc jej odżywianie musi być dokładnie kontrolowane. Pomimo ciężkiej kości i muskulatury, należy mieć pewność, że zachowa właściwą wagę i nie stanie się otyły. Musi mieć odpowiednio dużo ruchu. Zabawa może być konieczna, aby utrzymać rasę w dobrej kondycji. Częste szczotkowanie jest ważne, zwłaszcza podczas sezonowych zmian, gdy sierść się pogrubia lub przerzedza. Koty brytyjskie tolerują pozostawanie ich w spokoju. Ta rasa jest łatwym kotem, który tworzy wspaniałych, cichych towarzyszy.

Brytyjskie koty krótkowłose są dobrymi, spokojnymi zwierzętami dla rodzin. Są serdeczne, inteligentne i łatwe w wyszkoleniu i będą ściśle współpracować ze swoimi rodzinami. Zazwyczaj dogadują się z dobrze wychowanymi dziećmi, które nie ciągają ich za ogon ani nie szarpią.

 

Scroll to Top