Co pomoże w przepychaniu rur?

 

Najprostszym narzędziem, dzięki któremu możemy dokonać przepychania rur jest oczywiście przepychaczka. Idealnie nadaje się ona do udrażniania syfonów oraz odpływu z umywalek, oraz zlewozmywaków. Tradycyjna przepychaczka, którą każdy ma w naszym domu najczęściej składa się z drążka, który przymocowany jest do gumowego kielicha. Natomiast nowoczesna posiada pneumatyczny mechanizm, dzięki któremu nie musimy używać tak wiele własnej siły.

O czym pamiętać, zanim przystąpimy do udrażniania?

Udrażnianie rur we WrocławiuKiedy chcemy samodzielnie przystąpić do udrażniania rur, to na początek powinniśmy przede wszystkim zatkać otwór przelewowy. Następnie za pomocą lub gumowego kielicha powinniśmy zatkać otwór odpływowy i docisnąć kilkukrotnie dosyć mocno kielich do otworu odpływowego. Kiedy zgromadzona w zlewozmywaku albo umywalce woda odpłynie, to następnie powinniśmy nalać tam wodę świeżą i powtarzać ten zabieg, dopóki nie będziemy zadowoleni z końcowego efektu. Takie rozwiązanie pozwoli nam na przepchnięcie zatoru dalszej części instalacji kanalizacyjnej. Taki sposób przepychania jest bardzo skuteczny, ale w długofalowej perspektywie może doprowadzić do zatkania głównej rury odpływowej, która jest już w innym miejscu, które jest dla nas niedostępne. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie środków chemicznych, które sypie się lub leje w miejsce, gdzie doszło do zatkania. Najczęściej tak proste rozwiązanie pozwoli nam na rozpuszczenie nieczystości, które zgromadziły się w syfonie, ale w przypadku gdy zostanie zatkana rura odpływowa, to niestety to rozwiązanie może się okazać nieskuteczne. W sklepach możemy zobaczyć wiele produktów, które służą do udrażniania kanalizacji, ale nie są one przeznaczone do każdego typu instalacji kanalizacyjnej. Niektóre preparaty mogą nawet zaszkodzić, gdy będą niewłaściwie stosowane. Najlepszym rozwiązaniem jest zawsze profesjonalne udrażnianie rur we Wrocławiu, które pomoże nam rozwiązać wszystkie problemy związane z umywalką lub też toaletą.

W sytuacji, kiedy będziemy mieli poważny problem z zatorem i nie uda się nam go usunąć za pomocą środków chemicznych ani przepychaczkę to pozostaje mi już tylko urządzenia mechaniczne. Możemy zdecydować się na specjalne sprężyny, które są ręczne lub elektryczne albo też na wezwanie profesjonalnej firmy świadczącej usługi wodno-kanalizacyjne. Profesjonaliści najczęściej stosują metodę Wuko.