Ceny i wymiary lasów w szkle

W ostatnim czasie bardzo modne stały się eleganckie dodatki do mieszkań. Alternatywną dla roślin w doniczkach stały się lasy w słoiku. W zależności od rodzaju roślinek, podłoża, a przede wszystkim wielkości słoika cena za las w szkle może być różna. Są to bardzo modne i ponadczasowe rzeczy, które wykonywane są ręcznie a nie maszynowo. W związku z powyższym cena jest adekwatna do poświęconego na wykonanie czasu. Lasy w słoiku znajdziemy gotowe w sklepach ogrodniczych czy kwiaciarniach ale możemy je także zamówić np. na stronach internetowych.

Rodzaje a cena lasów w szkle

las w słoiku cenaZlecając wykonanie swojego wymarzonego lasu w szkle musimy wiedzieć, że jest to rzecz tworzona ręcznie więc cena od razu jest dość wysoka. Dodatkowo ilość włożonych do słoika roślin oraz dodatków także podnosi cenę. Za słoik około 40 cm wysokości, w którym na podłoże składa się warstwa izolacyjna, ziemia i kamienie. Ponad to mamy w nim ze 3 rodzaje roślinek, a całość przykryta jest korkową pokrywą, trzeba zapłacić około 100-200 złotych. Jeśli chodzi o las w słoiku cena zależy przede wszystkim od jego wielkości. W różnych dużych sklepach ogrodniczych możemy znaleźć maleńkie lasy w szkle. Zazwyczaj są to małe słoiczki np. okrągłe lub w kształcie gruszki, które są zawieszone na sznurku. Otwór zazwyczaj jest wtedy na środku słoika. Takie małe lasy w szkle ładnie zdobią nasze okna bo można je powiesić po bokach karniszy. Czasem występują w sprzedaży lasy sezonowe. Na jesień w sklepach można spotkać słoik wypełniony wrzosami różnych kolorów. W okolicach świąt Bożego Narodzenia lasy przyozdabiane są sztucznym śniegiem. W lato napewno las jest najbardziej kolorowy i ma mnóstwo dodatków w postaci kolorowych kamyków i różnej wielkości szyszek.

Mimo iż cena lasu w słoiku jest dość wysoka jak za element dekoracyjny okna, to wciąż cieszy się ogromną popularnością. Taka dekoracja często wybierana jest na prezent na nowe mieszkanie lub nawet dodatek do prezentu urodzinowego. Każda osoba, która ma taki las w szkle musi umieć się nim opiekować. Czasami las nie trzeba w ogóle podlewać i przycinać. Jednak niektóre lasy trzeba od czasu do czasu psikać świeżą wodą oraz przycinać lekko niektóre roślinki. Większość osób, które tworzą takie dzieła zamyka lasy korkową pokrywką.

Scroll to Top