Bursztynowa biżuteria – klasyka w nowoczesnym ujęciu

Bursztyn kojarzy się najczęściej z naszym polskim, pięknym morzem. Nic w tym dziwnego, wszakże to właśnie Bałtyk podczas sztormu wyrzuca na brzeg te miodowe, charakterystyczne bryłki. Nadmorskie miejscowości słyną również z licznych, charakterystycznych stoisk z biżuterią, w których można zakupić błyskotki zdobione naturalnym bursztynem.

Bursztyn naturalny – powrót do korzeni 

biżuteria z bursztynu naturalnegoBiżuteria z bursztynu cieszy się sporą popularnością już od wielu lat. Sama doskonale pamiętam dawne czasy, kiedy to całą rodziną jechaliśmy na wakacje nad Polskie morze. Podczas tej wycieczki zawsze było kilka stałych punktów, które należało zrealizować. Do tego typu atrakcji zaliczało się m.in. zjedzenie świeżej, bałtyckiej ryby, zakup pamiątek, ale i również poszukiwania muszelek oraz bursztynów podczas spacerów brzegiem morza. Pamiętam również doskonale zakupy mojej mamy, której bardzo podobała się zwłaszcza  biżuteria z bursztynu naturalnego. Fascynacja zastygłą żywicą pozostała w niej  po dziś dzień, podobnie jak w wielu kobietach, które nadal cenią sobie subtelny urok bursztynu. Wiele dużych i cenionych firm jubilerskich w dalszym ciągu ma więc w swojej ofercie biżuterię zdobioną bursztynem. Obok specjalistycznie wygładzanych i nabłyszczanych brył bursztynowych, które posiadają jasną, złocistą barwę sporym zainteresowaniem cieszy się jednak również biżuteria z bursztynu naturalnego. Bursztyn ten występuje naturalnie w różnych kształtach, posiada też znacznie ciemniejszy odzień od bursztynów poddanych specjalnej obróbce. Biżuteria wykonana z bursztynu naturalnego charakteryzuje się przede wszystkim prostotą oraz nieregularnym, oryginalnym kształtem. Decydując się na zakup tego typu ozdób mamy pewność, że nasze bursztyny, a konkretniej ich kształty będą jedyne w swoim rodzaju, wręcz unikatowe. Naturalny bursztyn bardzo dobrze komponuje się nie tylko ze srebrem lub złotem, lecz również ze skórzanymi rzemykami czy ozdobnymi sznurkami. Tego typu projekty adresowane są zwłaszcza do kobiet, które cenią sobie łączenie ponadczasowości piękne bursztynu z jego nowoczesną, surową oprawą. Istotnym atutem jest także atrakcyjna cena tego typu biżuterii, która jest bardzo przystępna. 

Bursztyn naturalny silnie kojarzy nam się z morzem Bałtyckim, w którym występuje. Ozdoby wykonane z naturalnych bryłek zastygłej żywicy są bardzo efektowne i pięknie podkreślą każdą stylizację. Biżuteria ta jest również sprzedawana w bardzo atrakcyjnych cenach, na jej zakup pozwolić może więc sobie każdy. Warto zakupić je zwłaszcza nad naszym polskim morzem, wówczas istnieje spora szansa, że będą one pochodzić właśnie z Bałtyku.

Scroll to Top