Betonowe płyty ścienne

Cement jest jednym z najtańszych surowców do produkcji materiałów budowlanych i również powszechnie dostępnym. To powodowało, że beton był i jest używany do wznoszenia dużych konstrukcji przemysłowych, komunikacyjnych oraz mieszkalnych. Wraz z pojawieniem się stylu industrialnego we wnętrzach beton zyskał zupełnie nową tożsamość. Podjęto prace nad połączeniem jego wytrzymałości z lekkością i bogactwem form. Zaowocowało to powstaniem efektownych płyt dekoracyjnych na ściany.

Nowoczesny beton dekoracyjny

płyty betonowe dekoracyjnePraca nad mieszkaniami cementowymi doprowadziła do powstania zupełnie nowego rodzaju betonu architektonicznego. Od tego momentu zaczęto na masową skalę wprowadzać beton do wnętrz pod różnymi postaciami. Pojawiły się lekkie betonowe meble, blaty kuchenne, zlewozmywaki i umywalki. Z betonu architektonicznego wyrabia się szereg artykułów dekoracyjnych i użytkowych. Nowoczesne aranżacje wnętrz coraz częściej opierają się na bardzo efektownych płytach betonowych, które łączą w sobie lekkość z wytrzymałością charakterystyczną dla tego materiału. Produkowane obecnie płyty betonowe dekoracyjne to pełna gama kolorów i faktur dzięki zastosowaniu naturalnych barwników mineralnych i kruszyw. Panele betonowe dzięki tym komponentom i odpowiedniej technologii produkcji mogą do złudzenia przypominać bardzo kosztowne płyty kamienne. Najczęściej stosowaną technologią do wytwarzania płyt betonowych jest GRC opierająca się na zbrojeniu betonu włóknem szklanym. Uzyskane w ten sposób płyty są bardzo cienkie i lekkie zachowując jednocześnie moc i wytrzymałość właściwą dla betonu. Po odpowiedniej impregnacji płyty betonowe zwiększają znacznie poziom odporności na wilgoć i mogą być z powodzeniem montowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Impregnaty powodują też to, że płytami z betonu można obudować kominki. Szczególny walor dekoracyjny posiadają płyty betonowe wykonane w formie 3D. To rodzaj płyt z przestrzennym wzorem nadającym poczucie głębi.

Producenci płyt betonowych na ściany opracowali różne systemy ich montażu. Bardzo ważną zaletą przy pracach monterskich jest ograniczenie do minimum powstawanie pyłów i zabrudzeń. Używając betonowych płyt dekoracyjnych można osiągnąć dowolny cel aranżacyjny w każdym wnętrzu. Bogactwo kolorów, form i faktur sprawia, że płyty betonowe są świetną alternatywą dla innych technik wykończeniowych i z całą pewnością warto wziąć je pod uwagę.

Scroll to Top